Naast een bank is de Rabobank ook een coöperatie. Daarom maakt het met regelmaat middelen beschikbaar om de maatschappij er van te laten profiteren. Streekpark Kienehoef diende meerdere aanvragen in. Zo is mede dankzij de Rabobank afgelopen vrijdag een gloednieuwe jeudeboulesbaan geopend in het park. Directeur Thijs de Langen gooide de eerste ballen samen met medewerkers van zorgboerderij Braveau.
De Langen vertegenwoordigt Rabobank de Meierij / Maashorst. Hij is bekend met een Rooise park. “Mijn vrouw kwam hier altijd als kind en daarom ben ik hier ook vaak geweest. Vooral met onze kinderen natuurlijk. Het is een prachtige plek. Voor ons als Rabobank is het mooi dat we onze bijdrage hebben kunnen leveren. Voor de jeudeboulesbaan, maar ook voor het Voedselbos.”
Iedere vereniging, stichting of maatschappelijke organisatie kan een aanvraag doen in het coöperatiefonds van de Rabobank. De kans is groot dat de aanvraag door de bank wordt verzilverd. “De voorwaarden zijn heel overzichtelijk. Natuurlijk moet een organisatie wel laten zien dat het zelf bijdraagt en dat het ook voor de lange termijn geregeld is”, voegt De Langen toe. Dat is bij Streekpark Kienehoef zeker het geval. Het Voedselbos is opgestart mede dankzij de bank, maar dat is sowieso een project van vele jaren. Ook de jeudeboulesbaan wordt in de langetermijnvisie van het park meegenomen. Roel Jansen spreekt namens Streekpark Kienehoef. “We hebben een kinderraad betrokken bij de inrichting van het park. Aan hen hebben we gevraagd welke behoeftes er zijn bij kinderen voor wat betreft de inrichting. Opvallend genoeg werd een jeudeboulesbaan vaak genoemd. We hebben zelf middelen bij elkaar gebracht, sponsoren bereid gevonden, maar dus ook een coöperatiefonds aangeschreven. We zijn de Rabobank heel dankbaar dat ze hebben bijgesprongen. De mensen van zorgboerderij Braveau zijn er natuurlijk niet voor niks bij vandaag. Ze helpen het park mee onderhouden en daarmee ook deze baan.”
Jaarlijks komt er veel geld vrij in het Rabobank coöperatiefonds en De Langen roept dan ook op daar gebruik van te maken. “Het geld staat in principe klaar dus als je een goed initiatief hebt, schroom dan niet om het plan in te sturen.”
Vind ons in het hartje van Noord-Brabant, bij het rustige Sint-Oedenrode. Streekpark Kienehoef ligt op een ideale plek, op een steenworpafstand van het gezellige 's-Hertogenbosch en het innovatieve Eindhoven.